Novinky

Červen 2015

Na začátku června nás panička vzala s sebou na výlet se Zpěvandulemi (to je pěvecký sbor, kde zpívá) na Julinku. Šel s námi i pan Šťastný, který nám vyprávěl o historii památek, okolo kterých jsme procházeli. Na Julince si Zpěvandule dali zkoušku, neboť v sobotu je čeká zpěvavý čtyřlístek putování v okolí Svojkova a Sloupu. Moc nás to nebavilo a radši jsme se kochali okolím.

Celý článek

Květen 2015

Tak 1. máj jsme oslavili na chalupě, všechno tam kvetlo a bylo tam úžasně. Páníčkové také už podruhé posekali cvičák - ten je teď báječný. Také páníčkové konečně zahájili gulášovou sezónu na dvoře. Předposlední víkend v květnu jsme byli s paničkou na výletě na Borečku - páníček tam s partou z práce vařil guláš a my se za nimi vypravili. Sice jsme pořádně nevěděli, kam jdeme - ale došli jsme :-)

Celý článek

Duben 2015

V dubnu se nic mimořádného nedělo, jezdili jsme na procházky po okolí a cvičili na cvičáku. Už se těšíme, protože hned na začátku května pojedeme na chalupu.

Celý článek

Březen 2015

Stále více vyjíždíme na projížďky na koloběžkách. Panička objevila několik nových tras, kde je minimální množství lidí a pejsků. Páníček na cvičák udělal pár nových překážek a už se těšíme, jak si je užijeme. Už nám chybí jen nová lávka, ale té se také dočkáme. BARF nám chutná, čím dál víc. Už ani ta zelenina nám tolik nepřekáží. Panička nám zkusila dát lososa. Moc se mi do něj nechtělo - nejprve nám zkusila dát kousek, po dlouhém přemlouvání jsem ho tedy snědl, ale že bych z něj byl nějaký moc nadšený - to tedy ne. Tak na nás vyzrála, rozdrtila ho na kaši a přidala do hovězího masa - no a to už nám tedy chutná. 

Celý článek

BARF

Tak se naši páníčci rozhodli, že skoncují s granulemi a začnou nás krmit masem. Musím říct, že nám to mooc chutná, a jak taková miska plná dobrot vypadá, se můžete podívat ve fotogalerii 2015.

Celý článek

Socializační procházka

V únoru kromě našich obvyklých aktivit jsme se 28.2. zúčastnili Socializační procházky v Liberci, pořádanou naší cvičitelkou Lídou z Psí školy Váš pes. Sešlo se asi 15 pejsků různých plemen. Nejprve jsme šli na malou procházku ulicemi města, potom na palouku bylo krátké socializační cvičení a potom zpět procházka na místo srazu, kde opět proběhlo krátké cvičení. Tato akce trvala přibližně 2 hodinky. Tyto akce se nám moooooc líbí. Pár foteček ve fotogalerii, více na https://blabus.rajce.idnes.cz/Socializacni_vychazka_28.2.2015. 

Celý článek

Návštěva veterináře

8.2. jsme byli u našeho veterináře MVDr. Totha. Dostali jsme pravidelné očkování, odčervovací tablety. Došlo také na vážení - já jsem přibral - vážím 44 kg. Bak bohužel za celý rok nepřibral ani deko váží stejně jako loni 34 kg. Když s ním je to těžké. Chvilku nepoleží, neumí vůbec odpočívat. Páníčci se mu snaží přilepšovat, ale moc to nepomáhá, někdy nesní ani svůj denní příděl - nemá totiž čas a to u něj panička stojí a hlídá ho, jinak by se snad nenažral vůbec.

Celý článek

Únor

V lednu ani v únoru jsme se sněhu nedočkali. Ještě štěstí, že si páníček vyrobil tu koloběžku. Teď už nám nic nebrání v pobíhání okolo Mimoně. Je fajn, že moc neprší a není tolik bláta, i když ani to naše páníčky neodradí od projížděk. Naše průměrné časy se zlepšují. V sobotu půjdeme na cvičák, po dlouhé době se uvidíme s Tami, Kejsi a Amálkou - to bude radosti.

Celý článek

Nová koloběžka

Protože sněhu se stále nějak nemůžeme dočkat, z dlouhé chvíle si páníček vyrobil novou koloběžku. Má sice tříkolkolku, ale když jezdíme jen po parku, tak si půjčoval koloběžku od paničky. Takže teď má svojí. Náš vozový park se zase rozšířil. I když bylo bláto, jeli jsme jí byli vyzkoušet. Dopadlo to dobře. Foto ve fotogalerii 2015.

Celý článek

Prosinec 2014

Tak v prosinci se nic moc nedělo, stále jsme čekali na sníh, který nepřicházel. Mezi svátky jsme vyrazili na výlet na Hradčanské rybníky, byla to krásná 13 km procházka. Sice bylo dost zima, ale nám to nevadilo. K vánocům jsme dostali spoustu dobrůtek, já dostal nový postroj na tahání a Bak si vybral dárek před vánoci - nové flexi vodítko. Na Silvestra napadlo trošku sněhu, tak páníci neváhali a vyrazili jsme na saně. Byla u nás na návštěvě paničky neteřinka s Kristýnkou, tak jsme jí trošku povozili. Sice bylo málo sněhu, ale na maličkou projížďku to stačilo. Pár foteček ve fotogalerii.

Celý článek
https://blabus.rajce.idnes.cz/Explorer_5-8_kveten_2017