Novinky

Listopad 2014

V listopadu jsme konečně zavítali na chalupu i s holkama ze Zákup. Bak s Amálkou a Kejsi oslavili svoje druhé narozeniny. Panička jim udělala dorty - a aby mi to nebylo líto, malý dortík jsem dostal i já s Taminkou.  Protože počasí nám přálo (sice bylo blátíčko, ale to nám nevadí) tak jsme jezdili na výlety. První den jsme na koloběžkách a tříkolách zdolávali okolní lesy. Druhý den jsme se na kolobkách vypravili do Braunova betlému u Kuksu a protože panička si stěžovala, že si vlastně žádnou sochu ani pořádně neprohlédla, protože jsme jeli a jeli, tak další den jsme se vypravili tentokrát na výlet pěšky. Zaparkovali jsme u Kuksu, odkud jsme šli po naučné stezce. Prošli celý Braunův betlém. Byla to krásná 11 km procházka. Na Kuksu zrovna probíhali vánoční trhy, takže jsme se museli cestou k zámku prodírat množstvím lidí. Všude jsme budili obdiv, každý nás chtěl hladit, takže necelý 1 km ke Kuksu jsme šli skoro hodinu. Byl to prostě bezva listopadový výlet. Pár foteček ve fotogalerii - více pak na rajčeti (jméno: psi, heslo: psi).

Celý článek

Říjen 2014

Konečně začalo být zima a můžeme naplno začít jezdit. Jen škoda, že je tak brzo tma. Pilně chodíme cvičit na náš krásný cvičák. Je to paráda, páníčkové tam umístili další překážky, takže můžeme dovádět. Jen škoda, že holky ze Zákup teď hárali, tak jsme museli cvičit zvlášť. No, ale už se blíží konec, tak v listopadu už budeme zase spolu. Já jsem měl 20.10.  už páté narozeniny. Tak jako každý rok i tentokrát jsem dostal dort. Byl mooooc dobrý. Můj páníček měl tento měsíc také kulaté výročí a teta Lída mu upekla nádherný dort - však se můžete podívat ve fotogalerii 2014.  

Celý článek

Září 2014

Kromě pravidelného cvičení a procházek (začaly růst houby, tak couráme po lese) jsme se v sobotu 13.9. zúčastnili bezva akce ZKO Kralupy nad Vltavou pod názvem Kralupská ťapka 2014.Byla to vlastně taková větší procházka (cca 20 km) po břehu Vltavy, kde jsme my pejsci, ale i páníčci plnili různé úkoly. Jeden z úkolů bylo, že nás páníčci naložili do kočárku a povozili okolo stromu. To se mi moooc líbilo. Dále jsme chytali pamlsky, dělali slalom, ale pozadu, vozili se na dece a jiné a jiné krásné úkoly. Bylo to moc fajn, i počasí nám přálo a už se těšíme, co dalšího páníčci vymyslí. Více foto na https://blabus.rajce.idnes.cz/Kralupska_tapka_13.9._2014.

Celý článek

Srpen 2014

Srpen uběhl jako voda. Opět jsme část srpna strávili na chalupě - tam je nám totiž nejlépe. A jinak jsme podnikali výlety tady v okolí. Pravidelně také chodíme na cvičák. V září máme naplánovaný výlet do Kralup nad Vltavou, tak už se mooooc těšíme.

Celý článek

Červenec 2014

Tak v Zákupech mají novou hračku, páníček tam holkám vyrobil kladinu. Hned za čerstva jsme jí jeli vyzkoušet. Mě to nedělalo žádné potíže, Bak se musel nechat trochu přemlouvat, ale teď už po ní lítá jak splašený. I holky, s vyjímkou Tammi, kladinu zvládají. Tammi se prostě do žádných výšek lézt nechce.

Na konci července jsme byli na dlouho plánované dovolené. Nakonec se páníčkové rozhodli pro kemp Eden v Jinolicích. Je to tam opravdu bezva. Do vody jsme to měli jen kousíček a na výlety do skal také. Protože byla velikánská vedra, tak nás páníčkové nás šetřili. Dvakrát jsme se byli podívat v Prachovských skalách - tam byl krásný stín a také jsme si vyšlápli na Trosky. Konec dovolené jsme strávili na chalupě. Tam jsme také podnikali výlety - byli jsme se podívat v pevnosti Stachelberg a potom v Braunově betlémě u Kuksu. Tam to bylo moc príma a až pojedeme na chalupu s holkama se Zákup, určitě je na tento výlet vezmeme.

Celý článek

Červen 2014

Páníčkové nám na cvičák udělali tunel, aby nás naše překážková dráha víc bavila. Já byl nějaký nemocný a bral jsem antibiotika, takže jsem takový unavený, tak po mě nic moc páníčci nechtějí. Už se plánuje, kam vyrazíme na dovolenou v červenci. Ale to je ještě daleko. Včera (18.6.) páníčci sekali cvičák a my jim zdatně pomáhali. Není nad to, plést se před sekačkou :-).

Celý článek

Květen 2014

Na začátku května jsme byli na chalupě - hlídal nás děda s babi, protože páníčkové jeli do Velké Úpy na svůj již tradiční sraz majitelů fordů Explorerů. Nám je ale lépe na chalupě - tam můžeme volně pobíhat a užívat si rozmazlování od dědy. Užíváme si teď naše nové cvičiště. Protože je docela dost teplo, tak spíše odpočíváme a chodíme na procházky.  Poslední víkend v květnu jsme byli na výcvikovém víkendu v Lužanech u Jičína se psí školou Váš pes. Už jsme se této akce zúčastnili několikrát a tak jako pokaždé i tento víkend byl moc príma. I když hlásili strašlivou předpověď počasí - tak kromě pátku, kdy se strhla velikánská přeháňka, tak jsme měli docela pěkné počasí. Tentokrát jsme byli oba vzorní a moc jsme si to užili. Fotky bohužel žádné nemáme, protože panička když strčila kartu z fotoaparátu do PC, tak se nějak zablokovala a bohužel, už z tého karty žádné fotky nebudou.

Celý článek

Nové cvičiště

Tak máme nové cvičiště přímo v Mimoni. Máme ho pronajaté od města. Hned v sobotu měli páníčkové s tetou Lídou a paníčkama od Tami a spol. brigádu. Posekali trávu, opravili oplocení a dali nový zámek do vrátek. Teď už se nám bude dobře cvičit - teda páníčkům se bude lépe cvičit, když budou mít jistotu, že nemáme kam utéct :-). Dneska jsme byli s Bakem na cvičišti trošku trénovat. Postavili nám překážky a skákali jsme - teda já jsem skákal, protože Bak to moc neumí. Musí se to pomalu naučit. Opět fotečky ve fotogalerii 2014 a zbytek na https://blabus.rajce.idnes.cz/Brigada_a_prvni_cviceni_na_novem_cvicisti_v_Mimoni_duben_2014/.

Celý článek

Velikonoce na chalupě

Na velikonoce jsme odjeli na chalupu do Hájemství. Bylo tam moooc fajn. Byla tam i Kristinka a ta si nás asi plete s koníkama. Byli jskme se s páníčkama projet v lese, krásně jsme vykoupali v jezírku a hezky se projeli. Všechny stromy jsou krásně rozkvetlé. Pár foteček ve fotogalerii 2014 více na https://blabus.rajce.idnes.cz/Hajemstvi_velikonoce_2014/

Celý článek

Socializační procházka Dolení Paseky

V neděli 6.4.2014 jsme se zúčastnili Socializační procházky se Psí školou Liberec. Počasí nám přálo, sešlo se dost psích kamarádů a vyšlápli jsme si k nedaleké zřícenině. Po cestě zpátky jsme si trošku zacvičili - zkoušeli jsme přivolání a potom skupinový výcvik. Byla to fajn akce, domů jsme se vrátili trošičku unavený a páníčkové se pustili do zkulturnění dvora. Nevím, jak dlouho ta nová zatravňovací dlažba vydrží, máme s Bakem totiž šikovné tlapky a ty se vejdou i do těch dírek, co má růst tráva - tak uvidíme, jestli travička vyroste :-)

Celý článek
https://blabus.rajce.idnes.cz/Explorer_5-8_kveten_2017