Novinky

Listopad a prosinec 2016

V listopadu oslavil Bak čtvrté narozeniny. Dostal už tradičně dort a adventní kalendář. Protože sníh stále nepadal, užívali jsme si dlouhých procházek a koloběžky. Také jsme hodně chodili na cvičák, kde jsme dováděli z holkama ze Zákup. Na vánoce jsme dostali plno pamlsků a vitamínů. Pár foteček ve fotogalerii 2016.

Celý článek

Říjen 2016

Pokračujeme ve vylepšování kondice na zimu, jezdíme na koloběžkách, jak se dá. Jen je brzy tma, takže páníčci už musí vytáhnout čelovky. Ale zase bude venku méně pejsků na procházkách, takže nás to nebude tolik rozptylovat. 20. října jsme měl již 7. narozeniny. Panička mi už tradičně udělala dort a aby to Bakovi nebylo líto, taky jeden dostal. (Však za měsíc, až bude mít narozeniny on, taky určitě nebudu ošizen). Páníčci začali zazimovávat cvičák, ne, že bychom tam v zimě nechodili, ale dřevěné překážky dali pod střechu, aby zbytečně nemokli. Pár fotek ve fotogalerii.   

Celý článek

Září 2016

Na začátku září jsme strávili víkend v lese, od páníčka z práce tam pořádali živánskou. Krásně jsme se poprocházeli po lese a bylo to moc fajn. Stále více jezdíme na koloběžkách. Poslední víkend v září jsme jeli již na tradiční sraz vozů Ford explorer do Krkonoš. Tam jezdíme moc rádi. Panička se s námi vydala na výlet na Pomezní boudy, bohužel, zapomněla fotit takže  moc fotek nemáme. Ale něco přeci jen máme. Podívejte se do fotogalerie.

Celý článek

Srpen 2016

I když je srpen, počasí je aprílové. Chvilku prší, potom svítí slunko, jeden den je zima a druhý den tropy. I přesto jsme podnikali plno výletů po okolí Mimoně. V polovině srpna jsme na víken odjeli do Holan. Je zde krásná příroda a docela rovina, takže páníčci vytáhli koloběžky a vydali jsme se na výlet na chalupu na Pohorsko. Bylo to fajn, až na ten skoro 3 km kopec, kde je stoupání 18%. To jsme tedy nedali a páníčci museli šlapat pěšky. Také jsme se vypravili do Holan, kde zrovna byl den města. Byl to moc krásný víkend. Foto ve fotogalerii a na blabus.rajce.idnes.cz/Dovolena_Holany_srpen_2016/. Poslední víkend v srpnu jsme strávili v kempu Křineč. Protože byla velká vedra, hodně jsme se koupali. I tak jsme však podnikli 15 km výlet na hrad Kost. Opět to byl moc vydařený víkend. Foto blabus.rajce.idnes.cz/Branzez_srpen_2016 . 

Celý článek

Červenec 2016

Červenec se nesl ve znamení dovolené. Nejprve jsme vyjeli do Jetřichovic, kde nám páníčci naplánovali plno výletů. Nejdřív jsme si udělali okruh po Jetřichovických vyhlídkách a zakončili cestou zpět přes Pavlinino údolí. Dále jsme se vypravili do Německa na Bastei. Navštívili jsme také Panskou skálu, známou z pohádky Pyšná princezna. Vypravili jsme se v Jetřichovicích na Trpasličí skálu, kde ve skalách jsou vytesáni a vymalováni trpaslíci. Poslední výlet jsme šli z Hřenska do Bad Schandau pěšky a zpátky jsme jeli lodí. Na další víkend jsme vyrazili do Jinolic. I tady bylo moc krásně a užili jsme si výlet do Prachovských skal. Ve fotogalerii pár foteček, více na blabus.rajce.idnes.cz/Dovolena_cervenec_2016_Bender_a_Bak/

Celý článek

Květen 2016

První víkend v květnu jsme s páníčky opět vyrazili do Krkonoš na již 11. sraz vozů Ford explorer. Byla to naše letošní první vyjížďka s karavanem. Podívali jsme se i do arboreta v Hájemství. Bylo tam moc fajn. Pár foteček ve fotogalerii 2016, více na blabus.rajce.idnes.cz/Fordsraz_6.-8.5.2016

Celý článek

Duben 2016

V dubnu se nedělo nic zvláštního, jezdili jsme okolo Mimoně na koloběžkách a chodili na cvičák. Také byla velká brigáda na cvičáku, kde páníčci spolu se Zákupskými sekali trávu, odstraňovali nálety a vůbec uklízeli. My jsme si dokonale pohráli a snažili se co nejvíc překážet :-). blabus.rajce.idnes.cz/Brigada_na_cvicaku_18.4.2016/

Celý článek

Velikonoce 2016

O velikonocích jsme jeli na chaloupku na Pohorsko. Protože jsme tu byli poprvé, tak jsme prozkoumávali okolí. Je to na velikém kopci, takže je krásný rozhled do krajiny. V pátek jsme s paničkou a malou Kristinkou šli na výlet do nedaleké vesničky, ale Kristinka nechtěla jít moc daleko, takže jsme udělali jen takový malý 5 km výlet. V sobotu jsme se vypravili do Bobří soutěsky - byl to moc krásný výlet, jen cestou zpět jsme se nějak zamotali a skončili v bažině, kde páníček utopil botu a musel jí lovit. Také jsme podle toho vypadali. Byl to skoro 12 km výlet. Pár foteček ve fotogalerii 2016.   

Celý článek

Březen 2016

Je sice březen, ale počasí je aprílové. Chvíli teplo, potom zima, prší, sněží, .. pořád dokola. I tak ale nelenošíme a jezdíme na koloběžce, nebo se chodíme vyřádit na cvičák. Na Velikonoce se pojedeme podívat na chatu na Pohorsko, co koupila paničky neteř s manželem. Ve fotogalerii fotečeky ze cvičáku a z tréninku. 

Celý článek
https://blabus.rajce.idnes.cz/Explorer_5-8_kveten_2017